تبلیغات
امام مهدی

           امام مهدی
                                       یاری امام زمان با تمام نیرو 
قالب وبلاگ
نویسندگان
نظر سنجی
به نظر شما چند درصد مردم با امام زمان همراهند؟؟؟؟؟؟لینک دوستان
حمایت می کنیمــ...
 

جهت دریافت برنامه های رادیو افسران کلیک کنید

آموزش گام به گام نصب ویندوز۷ windows

install win7 آموزش گام به گام نصب ویندوز7 windows

آموزش گام به گام نصب ویندوز۷ windows

نصب سیستم عامل از نخستین کارهایی بوده که برای کار با رایانه باید انجام شود. بیشتر افراد این کار را به فروشنده سیستم  واگذار کرده اند.ولی همان طور که می دانید پس از مدتی ویندوز به علت وجود ویروس های مخرب و البته استفاده عادی از بخشهای گوناگون، دچار ایرادهایی می شود که کند شدن سیستم و هنگ کردن های متوالی را به همراه دارد. پس در این مواقع لازم است که به فکر نصب  سیستم عامل تازه ای باشید.

آموزش گام به گام نصب ویندوز۷ windows

اگر برای نخستین بار است که ویندوز ۷ را روی سیستم خود نصب می کنید باید یک سری موارد را مد نظر قرار دهید که در زیر به آن اشاره خواهد شد.

سیستم مورد نیاز برای نصب ویندوز هفت

  • پردازنده ای (CPU) با قدرت دست کم  ۱ گیگاهرتز ( ۳۲ و ۶۴ بیتی)
  • ۱ گیگا بایت حافظه سیستم(RAM)
  • 16 گیگابایت فضای مورد نیاز برای ذخیره در هارد دیسک
  • کارت گرافیکی با قدرت دست کم  ۱۲۸ مگابایت
  • درایو نوری  DVD

نگارش ۳۲ بیتی یا ۶۴ بیتی را نصب کنم؟

در این گام تصمیم با  شماست که بخواهید کدام سیستم(  ۳۲ یا ۶۴ بیتی )را نصب نماید. برخی از دیسک های نصب و راه اندازی ویندوز ۷  شامل هر دو نسخه ۳۲ بیتی و ۶۴ بیتی از ویندوز ۷ است. در واقع، نسخه ۶۴ بیتی ویندوز۷  مقدار زیادی از حافظه سیستم (RAM) را به طور موثرتر از سیستم های ۳۲ بیتی به کار میگیرد. بنابراین اگر سیستم شما دارای ۳ گیگا بایت حافظه رم  می باشد نصب  نسخه  ۶۴ بیتی میتواند بهترین انتخاب باشد.  بیشتر برنامه های طراحی شده برای نسخه های ۳۲ بیتی در نسخه ۶۴ بیتی نیز به درستی کار می کنند. و اگر با برخی از نرم افزارها  مشکل داشتید می توانید از گزینه XP Mode استفاده کنید.

آغاز نصب ویندوز هفت

ابتدا DVD ویندوز هفت را درون درایو دی وی دی سیستم قرار دهید. سپس کامپیوتر را خاموش و دوباره روشن کنید. و رایانه را با DVD راه اندازی کنید. راه اندازی رایانه با DVD به آن معناست که کامپیوتر شما با فایلهای درون دیسک DVD اجرا شود و از هارد استفاده نکند. برای انجام این کار باید وارد setup مادربرد شده و بوت (boot)سیستم را از هارد به درایو DVD تغییر دهید . این کار در مادربردهای  گوناگون متفاوت است ولی  به احتمال زیاد بعد از دوباره روشن کردن سیستم با نگه داشتن دکمه Delete پنجره تنظیم بوت سیستم نمایان شود. در این پنجره به دنبال گزینه boot بگردید و آن را به DVD-R/W Drive  تغییر دهید. در مادر برد های شرکت گیگا بایت با فشردن دکمه F12 می توانید به راحتی بوت شدن سیستم را تغییر دهید. در بسیاری از مادربردها بعد از قرار دادن DVD  و روشن کردن سیستم و پیش از راه اندازی با هارد از شما در مورد راه اندازی با DVD سوال می شود(Press any key to boot from CD) در این حالت با فشردن یکی از دکمه های صفحه کلید،(هر دکمه ای) سیستم  با DVD نصب ویندوز راه اندازی خواهد شد.

install win7 s1 آموزش گام به گام نصب ویندوز7 windows

پس از اینکه سیستم دی وی دی را برای نصب ویندوز شناسایی نمود صفحه بالا نمایش داده می شود و فایلهای نصب را از درون DVD اجرا می کند.

install win7 s2 آموزش گام به گام نصب ویندوز7 windows

 

و در گام بعدی صفحه شروع ویندوز، نمایش داده می شود.

install win7 s3 آموزش گام به گام نصب ویندوز7 windows

ویندوز ۷ برخلاف سایر نسخه های قدیمی تر کاملا به صورت گرافیکی مراحل نصب را نمایش می دهد در پنجره بعدی میتوانید زبانی برای نصب به عنوان زبان اصلی استفاده در کیبورد را انتخاب کنید ولی بهتر است که در این مرحله هیچ یک از انتخاب های پیشفرض را تغییر نداده زیرا بعد از نصب کامل ویندوز میتوانید زبان ، واحد پول وتاریخ کشور خودتان را به ویندوز اضافه کنید فقط در این پنجره با زدن دکمه Next به مرحله بعدی بروید.

install win7 s4 آموزش گام به گام نصب ویندوز7 windows

اگر میخواهید که ویندوزی که قبلا نصب کرده اید را تعمیر کنید میتوانید روی جمله “Repair your computer” کلیک کنید و مراحل آن را دنبال کنید تا ویندوزتان تعمیر شود. ولی اگر هدف شما تنها نصب نسخه ای تازه از ویندوز است فقط کافیست روی دکمه “Install now” کلیک کنید.

install win7 s5 آموزش گام به گام نصب ویندوز7 windows

در مرحله بعد، با تیک دار کردن مربع کنار جمله ” I accept the license terms ” و پذیرفتن مجوز بر روی دکمه “Next” کلیک کنید.

install win7 s6 آموزش گام به گام نصب ویندوز7 windows

در پنجره بعدی اگر قصد به روز کردن سیستم عامل، خود را دارید می توانید از گزینه “Upgrade”  استفاده کنید تا به این روش همه تنظیمات انجام شده بر روی سیستم عامل قبلی شما دست نخورده باقی بماند. ولی اگر تنظیمهای خاصی ندارید  و می خواهید  ویندوز جدیدی نصب کنید بهتر است گزینه “Custom advanced ” را انتخاب کنید.

install win7 s7 آموزش گام به گام نصب ویندوز7 windows

در پنجره بعدی از میان درایوهای موجود در هاردتان یکی از درایوها را انتخاب کنید ولی بهتر است که اولین درایو یا همان “C”  را برای نصب ویندوز انتخاب کنید. اگر قصد پارتیشن بندی، گسترش، حذف، یا فرمت پارتیشن، هارتان را دارید و یا می خواهید که درایوی را به  بخشهای کوچک تقسیم کنید می توانید از گزینه “Drive options advanced” استفاده کنید. و در پایان بعد از انتخاب محل نصب ویندوز بر روی دکمه “Next” کلیک کنید.

install win7 s8 آموزش گام به گام نصب ویندوز7 windows

درگام بعدی سیستم شروع به نصب و کپی کردن فایلهای موجود در DVD بر روی هارد کرده و شما باید برای چند دقیقه منتظر بمانید که این زمان بستگی به سخت افزارتان دارد.

نکته : در این مرحله  و همه مراحل نصب اگر سیستم خود  را راه اندازی مجدد نمود به هیچ یک از کلید های صفحه کلید دست نزنید. و اجازه بدهید که خود سیستم بالا بیاید.

install win7 s9 آموزش گام به گام نصب ویندوز7 windowsدر این قسمت نام کاربری خود را برای ورود به سیستم انتخاب کرده در بخش “Type a user name” وارد نمایید و همچنین نامی را برای کامپیوتر خود در بخش پایین وارد کنید. و در پایان روی دکمه “Next” کلیک کنید.

install win7 s10 آموزش گام به گام نصب ویندوز7 windows

در این پنجره اگر برای ورود به ویندوز، قصد تعریف  رمز ورود را دارید پسورد مورد نظرتان را، در دو مستطیل پیش روتان وارد نماید. مستطیل یکم  برای وارد کردن رمز و مستطیل دوم برای اطمینان از درست تایپ کردن رمز می باشد.اگر از کامپیوترتان در محیطی امن استفاده میکنید و یا اطلاعات خاصی روی سیستم تان ندارید از قرار دادن رمز برای ورود صرف نظر کنید.زیرا فراموش کردن آن با دردسرهایی همراه خواهد بود. بعد از انجام این کار روی دکمه “Next” کلیک کنید.

install win7 s11 آموزش گام به گام نصب ویندوز7 windows

در این بخش شماره سریال قانونی ویندوز را، در تنها مستطیل این پنجره وارد کنید یا اینکه با تیک دار کردن مربع کوچک کنار جمله “Automatically activate windows when I am online ” فعال کردن ویندوز را به زمان نصب کامل و اتصال کامپیوترتان به اینترنت واگذار کنید. پس از انجام یکی از موارد عنوان شده دکمه “Next” را بزنید.

(در صورتی که می خواهید از کرک ویندوز استفاده کنید فقط مربع کنار “Automatically activate windows when I am online” را تیک دار کنید)

install win7 s12 آموزش گام به گام نصب ویندوز7 windows

در قسمت بعدی می توانید یکی از گزینه های موجود در پنجره را انتخاب کنید. ولی پیشنهاد ما استفاده از گزینه یکم است که تنظیم های پیشفرض ویندوز را برایتان پیاده می کند.

install win7 s13 آموزش گام به گام نصب ویندوز7 windows

در این مرحله منطقه زمانی، تاریخ و ساعت دقیق را تنظیم کنید(برای ایران انتخاب زمان ۳:۳۰ +) و با کلیک روی دکمه “Next” به مرحله بعد بروید.

install win7 s14 آموزش گام به گام نصب ویندوز7 windows

ویندوز شما به همین راحتی نصب شد.

برای فعال کردن ویندوز میتوانند نرم افزار active کردن ویندوز را  با جستجوی واژه های

” دانلود نرم افزار فعال سازی ویندوز ۷″ در موتورجستجوی گوگل دریافت کرده و ویندوزتان را فعال کنید.

install win7 16 آموزش گام به گام نصب ویندوز7 windows

 

برای مشاهده فعال بودن ویندوزتان روی آیکن Computer راست کلیک کرده و گزینه Properties را انتخاب کنید. در پنجره باز شده با دیدن واژه های “Windows is activated”ویندوز شما فعال شده است.

پیروز و پایدار باشید.

install win7 s17 آموزش گام به گام نصب ویندوز7 windows


منبع :http://pckomak.com

.: Weblog Themes By Salehon.ir :.
درباره وبلاگ


سامانه پیامکی این وبلاگ5000515019

طراح قالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
/js"> ;}
مهدویت امام زمان (عج)
پیج رنک گوگل
دعای فرج تاریخ روز پخش زنده حرم 

اسناد امامت امام علی و شهادت فاطمه ع